arrestbay areaBob LeecaliforniaCash Appcrimefatal stabbingfeaturedmarriedMURDERNewsSan franciscosisterstabstabbedTech

PËRDITËSIM: Themeluesi i aplikacionit Cash, Bob Lee, u godit me thikë pas mosmarrëveshjes që thuhet se përfshin motrën e të dyshuarit për vrasës


Themeluesi i Slain Cash App Bob Lee dhe Nami Momeni – vrasësi i tij i dyshuar – dyshohet se debatoi për motrën e Momenit në momentet që çuan në vdekjen me thikë të Lee, tregojnë dokumentet e gjykatës.

Dokumentet, të marra nga San Francisko Kronikë, zbulon një mesazh nga motra e vogël e martuar e Momenit, Khazar, dërguar Lee në mbrëmjen e vdekjes së tij. Mesazhet me tekst thuhet se tregojnë motrën e të dyshuarit duke kontrolluar Lee pasi ai dyshohet se kishte një mosmarrëveshje me Monemi.

LIDHUR: NJOFTIM: Arrestohet ekzekutivi teknik për vrasjen e themeluesit të aplikacionit Cash Bob Lee

Më shumë detaje në lidhje me mesazhin me tekst dërguar Lee dhe mosmarrëveshjen e supozuar

Në mesazhin me tekst, sipas dokumenteve nga prokuroria e rrethit, thuhej:

“Thjesht doja të sigurohesha që je mirë sepse e di që nima të ka rënë fort dhe ju faleminderit që jeni një njeri kaq i klasit që e trajton atë me klasën. Ju dua gjemba egoiste.”

DELPRA 4 raporton se Lee thuhet se foli me Nima Momeni, i cili filloi të pyeste nëse motra e tij “po merrte drogë apo ndonjë gjë të papërshtatshme”, shkroi Talai.

Për më tepër, zyrtarët thanë se dëshmitari u tha hetuesve se Lee e siguroi Momemin se asgjë e papërshtatshme nuk kishte ndodhur.

Goditja fatale e themeluesit të aplikacionit Cash Bob Lee

Autoritetet i thanë mediumit se Momeni dhe Lee po udhëtonin së bashku në San Francisko në fillim të 4 prillit. Për më tepër, media raporton se automjeti ishte i regjistruar në Momeni. I dyshuari renditet si pronar i një kompanie të quajtur Expand IT.

Në një moment, një konfrontim pasoi për motrën e Momenit dhe thuhet se vazhdoi ndërsa Lee doli nga automjeti.

Lee u godit me thikë të paktën dy herë, me MI që raportoi se policia gjeti thikën e përdorur në vrasjen pranë zonës kur Lee u plagos për vdekje.

Sipas NBC Gjiri Zona gazetari Scott McGrew, njerëz të afërt me Lee thanë se ai ishte zhvendosur së fundmi në Miami, megjithëse u kthye në San Francisko “për një vizitë të shpejtë”.

Momemi u arrestua herët të enjten në Emeryville, CA, pranë San Franciskos, ku Lee u godit me thikë. Misioni Lokal ishte i pari që dha lajmin.

Për më tepër, Momeni u akuzua në një gjykatë në San Francisko më herët të premten, një ditë pasi policia njoftoi arrestimin e tij.

Gjykimi i të dyshuarit është caktuar të vazhdojë më 25 prill. Ai ndërkohë do të mbahet pa kusht, raporton gazeta.
Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.