Celebrity

Këtu janë të gjitha shenjat që Gisele dhe Tom Brady kishin kaluar shumë kohë përpara se të shpallnin divorcin e tyre


Është zyrtare – Tom Brady dhe Gisele Bündchen kanë mbaruar.

Pas muajsh spekulimesh, ish-çifti i shpallur në deklarata të veçanta në Instagram të premten se pas afro 14 vitesh martesë, divorci i tyre është finalizuar.

“Vendimi për t’i dhënë fund një martese nuk është kurrë i lehtë, por ne jemi ndarë dhe ndërsa është, natyrisht, e vështirë të kalosh diçka të tillë, ndihem e bekuar për kohën që kaluam së bashku dhe uroj më të mirat për Tomin gjithmonë,” Gisele. ka shkruar në historinë e saj.

Në mënyrë të ngjashme, Tom vuri në dukje në deklaratën e tij zgjedhjen “e dhimbshme dhe të vështirë” për t’i dhënë fund martesës së tyre, duke shtuar se ata “arritën në vendim në mënyrë miqësore” dhe “me mirënjohje” për vitet që kaluan së bashku.

Të dy Gisele dhe Tom shprehën angazhimin e tyre për të bashkë-prindëruar fëmijët e tyre, Benjamin 12-vjeçar dhe Vivian 9-vjeçar, të cilët thanë se “do të vazhdojnë të jenë qendra e [their] botë në çdo mënyrë.”

Njoftimet e tyre përkatëse erdhën menjëherë pas TMZ raportoi se divorci i tyre ishte vendosur të dorëzohej menjëherë. Media pohoi gjithashtu se avokatët kishin punuar për një zgjidhje që nga fillimi i shtatorit.

Natyrisht, nëse keni qenë të përditësuar me Tomin dhe Gisele-n, divorci do të jetë pak surprizë, duke pasur parasysh se ka pasur një sërë shenjash në muajt e fundit që sugjerojnë se ata nuk do të shihnin sy-për- syri.

Për pak kontekst, u spekulua gjerësisht se kishte “shumë tensionmes Tom dhe Gisele që nga marsi, kur ai deklaroi rikthimin e tij në NFL për një sezon të 23-të – vetëm 40 ditë pas duke njoftuar daljen në pension.

Në dritën e faktit se Xhisiela ka kaluar vite duke folur sinqerisht në lidhje me shpresat e saj se Tom mund të tërhiqej nga futbolli në ndjekje të një roli më “të pranishëm” në familjen e tyre, kthesa e tij ngjalli shumë diskutime për gjendjen e martesës së tyre – diçka që ajo dukej se e komentoi në një intervistë me British Vogue vetëm dy muaj më vonë.

Duke iu drejtuar përkushtimit të pavdekshëm të bashkëshortit të saj për karrierën e tij në maj, Gisele tha se “duhet punë për të qenë vërtet në sinkron me dikë, veçanërisht pasi të keni fëmijë”.

“Unë nuk mendoj se marrëdhëniet ndodhin thjesht; nuk është kurrë ajo përrallë që njerëzit duan të besojnë se është,” shtoi ajo. “Fokusi i tij është në karrierën e tij, e imja është kryesisht te fëmijët. Dhe unë jam shumë mirënjohës që ai më lejon të marr frenat kur bëhet fjalë për familjen tonë. Ai u beson vendimeve të mia.”

Pavarësisht citimeve të saj që ngritën vetullat mes fansave, Gisele dhe Tom u vendosën në një front të bashkuar gjatë muajve të verës, duke festuar publikisht respektin e tyre. ditëlindjet së bashku në korrik dhe gusht.

Megjithatë, vetëm disa ditë pasi Gisele kishte lavdëruar bashkëshortin e saj “të fokusuar” dhe “të disiplinuar” në festimin e tij 45 vjetori i lindjes më 3 gusht, u njoftua se ai do të largohej nga kampi i stërvitjes parasezonale të Buccaneers për shkak të çështjeve “personale”.

Gjatë një konference per shtyp Më 11 gusht, trajneri kryesor i Bucs, Todd Bowles shpjegoi se qendërmbrojtësit i ishte dhënë pushim për të “marrë me disa gjëra personale”, duke rezultuar në një pushim të paprecedentë prej 11 ditësh.

kthimin e tij Më 22 gusht, Tom aludoi për sfidat në jetën e tij private, duke u thënë gazetarëve: “Unë jam 45 vjeç, o burrë. Ka shumë gjëra që po ndodhin, kështu që ju vetëm duhet të përpiqeni ta kuptoni jetën sa më mirë që mundeni.”

Megjithatë, nëse pushimi i Tomit lidhej apo jo me martesën e tyre, mbetet e pasigurt. Insajderi i NFL, Ian Rapoport shkroi se ai e kaloi pjesën më të madhe të pushimit të tij në një resort privat në Bahamas, “duke bërë një premtim në mes të pensionit” ndaj Gisele se do të shkonte me pushime familjare në gusht për herë të parë në dy dekada.

“Gjatë kohës së tij të lirë, Bucs e lanë atë vetëm për të qenë me familjen e tij, me respekt të plotë,” shkroi Rapoport. “Ishte situata e tij personale dhe ata e lejuan të jetonte.”

Dhe ndërsa kjo nuk u konfirmua kurrë drejtpërdrejt, përfundimisht u vërtetua nga Ellee cila vuri në dukje në kopertinën e Gisele muajin pasardhës se intervista ishte kryer virtualisht, teksa ajo ishte duke pushuar me familjen e saj në Bahamas në atë kohë.

Duke u thirrur nga pushimet e saj, Xhisiela hodhi më shumë dritë mbi “shqetësimet” e saj për karrierën e Tomit, si dhe mbi shpresat e saj për të sajën.

“Ky është një sport shumë i dhunshëm, dhe unë kam fëmijët e mi dhe do të doja që ai të ishte më i pranishëm”, tha ajo, duke komentuar drejtpërdrejt për “dëshpërimin e tij në pension”.

“Patjetër që i kam pasur ato biseda me të pa pushim,” pranoi ajo, duke mos i fshehur shpresat e saj që ai më në fund të tërhiqej. “Por në fund të fundit, unë mendoj se të gjithë duhet të marrin një vendim që funksionon [them]. Ai gjithashtu duhet të ndjekë gëzimin e tij.”

Dhe teksa diskutonte për kthimin e bashkëshortit të saj, Gisele – e cila zyrtarisht në pension nga pasarela në vitin 2015 — theksoi se ka ardhur koha për rikthimin e saj.

“Ka kaq shumë gjëra për të cilat jam duke punuar, do të jem këtu gjatë gjithë ditës duke folur për të,” tha ajo, duke lënë të kuptohet për një ndryshim të rëndësishëm në prioritetet e saj, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. “Ndihem shumë e përmbushur në atë mënyrë, si nënë dhe si bashkëshorte. Dhe tani do të jetë radha ime.”

Në krye të kësaj, një tjetër tregues i madh muajt e fundit se diçka kishte qenë e gabuar ishte mungesa e dukshme e Gisele nga turma në lojërat e futbollit të Tomit.

Në kohën e hapjes së sezonit më 11 shtator, një burim i afërt me skuadrën tha se mos paraqitje e Gisele ndjehej “e çuditshme”, veçanërisht duke pasur parasysh se ishte kthimi i madh i Tomit në fushë pas debaklit të tij të pensionimit.

Supermodelja ndihmoi për të shuar spekulimet nga cicërima mbështetjen e saj për Tomin, duke shkruar: “Le të shkojmë @TomBrady! Le të shkojmë Bucs!” Megjithatë, ajo në fund e bëri deklaratën më të madhe duke anashkaluar atë të Tomit ndeshjen e parë në shtëpi më 25 shtator – mungesa e paraqitjes së saj e bëri edhe më intriguese fakti që fëmijët e tyre ishin të pranishëm pa të.

Edhe një herë, vargu i saj i mos-shfaqjeve ndihmuan vetëm për të nxitur pretendimet për një përçarje – siç bënë raportet e mëvonshme se ata kishin jetuar të ndarë për “më shumë se një muaj”.

S’kaloi shumë, Faqja e gjashtë hodhi bombën që shumëkush e kishin parashikuar për javë të tëra, duke nisur tetorin me raportimet se Tom dhe Gisele kishin punësuar secili avokatë divorci.

“Unë nuk mendoj se do të ketë ndonjë rikthim tani. Ata të dy kanë avokatë dhe po shikojnë se çfarë do të sjellë një ndarje, kush do të marrë çfarë dhe cilat do të jenë financat, “tha një burim i brendshëm në atë kohë.

Pavarësisht provave të shumta që sugjerojnë se një divorc ishte në horizont, ditët në vijim do të sillnin më shumë të dhëna se kurrë më parë, duke filluar me raportet se ndërtimi kishte qenë i ndalur në një sipërfaqe prej 2 hektarësh në pronësi të çiftit në Miami.

Më 5 tetor – vetëm një ditë pas raporteve se ata kishin kërkuar ndihmën e avokatëve – Gisele u pa pa unazën e saj të martesës për herë të parë. Të nesërmen, ajo e futi internetin në një furi tjetër kur u fotografua me një shërues holistike cila dukej se po pastronte makinën e saj me sherebelë.

Dhe ndërsa shenjat po tregonin drejt të pashmangshmes, për Tomin ishte si zakonisht, pasi ai e mbajti fokusin te futbolli.

Thënë kështu, ai pranoi se po kalonte disa momente të vështira jashtë fushës, duke thënë gjatë një episodi të 11 tetorit të tij Podcast SiriusXM: “Ka gjëra që po kaloj në të 40-at dhe kjo është jeta.”

“Mëson të rritesh dhe mëson të përballesh me jetën”, shtoi ai. “Dhe kjo është ajo që ne të gjithë po përpiqemi të bëjmë. Ne po përpiqemi ta bëjmë atë në mënyrën më të mirë që mundemi.”

Disa ditë pas kësaj, Tom bëri një udhëtim në NYC ku bëri një paraqitje solo në dasmën e pronarit të New England Patriots, Robert Kraft, duke u përzier me njerëz si Elton John dhe Jon Bon Jovi.

Me makinën e saj të freskët dhe dorën e majtë pa bizhuteri, Xhisiela dukshëm nuk mori pjesë në festime. Kjo nuk erdhi si befasi, duke qenë se jo shumë kohë më parë, ajo u shfaq duke i dhënë hije bashkëshortit të saj duke komentuar në një postim në Instagram për problemet e marrëdhënieve.

“Nuk mund të jesh në një marrëdhënie të përkushtuar me dikë që nuk është në përputhje me ty,” lexohej citati, i ndarë nga autori dhe podkasteri Jay Shetty më 11 tetor.

Titulli vazhdoi: “Dashuria është një përpjekje e përditshme. Disa ditë mund të vijnë më lehtë se të tjerat dhe kjo është në rregull, por ajo që duhet të qëndrojë gjithmonë konsistente është respekti dhe admirimi që keni për vlerat dhe qëllimet e partnerit tuaj.”

Me sa duket në pajtueshmëri me ndjenjën, Gisele hodhi një emoji me duar lutjeje në seksionin e komenteve – një lëvizje që u ndje për shumë njerëz si e fundit. konfirmim e ndarjes së tyre pas disa muajsh hamendjeje.

Dhe nëse kjo nuk do të mjaftonte, deri më 16 tetor, të dy Tom dhe Gisele kishin hequr qafe grupet e tyre të dasmës, me Tomin me pika për herë të parë me dorën e majtë pa unazë.

Në këtë kohë, shkrimi ishte në mur dhe gjithçka që mbetej ishte që çifti ta konfirmonte vetë – gjë që na kthen në javën e kaluar, kur deklaratat e tyre bënë bujë në Instagram.

Sipas Njerëzitzgjidhja e martesës së tyre u depozitua dhe u finalizua të premten, me dokumente që deklaronin lidhjen e tyre “të prishur në mënyrë të pakthyeshme”.

Megjithëse detajet e zgjidhjes së tyre nuk do të publikohen, shpejtësia me të cilën u finalizua divorci i tyre shton spekulimet se ndarja kishte qenë në punë për një kohë, me të brendshëm që pohojnë gjithashtu se ata “kishin punuar për kushtet e kësaj gjithe kohes.”Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.