Celebrity

17 marka të qëndrueshme të famshëm për t’i pasur në radarin tuaj nëse po përpiqeni të jeni më të vetëdijshëm për mjedisin


1.

Si fillim, themeloi Jessica Alba Kompania e ndershme në vitin 2012 pas lindjes së fëmijës së saj të parë, Honor. Alba fillimisht lançoi kompaninë me 17 produkte dhe që atëherë është zgjeruar për të ofruar kozmetikë të qëndrueshëm, produkte për kujdesin e bebeve dhe më shumë.

2.

Gina Rodriguez është një nga bashkëthemelueset e Najanjë linjë të brendshmesh miqësore me mjedisin, e krijuar për gratë.

3.

Gwyneth Paltrow filloi fillimisht Goop mbi një dekadë më parë si një buletin javor që nisi në kuzhinën e saj. E përshkruar si “një markë moderne e stilit të jetesës”, ju mund të gjeni gjithçka nga produktet e qëndrueshme të bukurisë deri te këshillat eko-miqësore për shtëpinë në sajt.

4.

Në shtator 2017, Rihanna prezantoi Fenty Bukuri ndaj botës. Që atëherë është bërë një emër i njohur për adhuruesit e grimit duke ofruar një koleksion të kujdesit të lëkurës pa egërsi dhe paketimeve të ndërgjegjshme për tokën.

5.

Ndërsa Kat Von D ishte tashmë e njohur për kozmetikën e saj pa egërsi, ajo vazhdoi të debutonte një 100% vegane. linjë këpucësh në nëntor 2019.

6.

Woody Harrelson shërbeu si bashkëthemelues i Hapi përpara Letërnjë kompani që ofron produkte letre të përbëra nga 80% mbetje kashte gruri dhe 20% fibër druri të certifikuar nga FSC®.

7.

Drew Barrymore është emri që qëndron pas linjës së grimit pa egërsi LULE Bukuriduke ofruar një koleksion më të shitur të gjërave thelbësore për sytë, fytyrën dhe buzët.

8.

Nikki Reed është truri i markës së qëndrueshme të bizhuterive, BaYou me Dashurishtëpi e pjesëve të punuara me dorë të bëra nga ari i ricikluar dhe gurë me burim të vetëdijshëm.

9.

E motivuar nga mirësia dhe gjithëpërfshirja, e Lady Gaga-s Haus Labs krenohet me krijimin e produkteve të pastra, pa egërsi dhe vegane nga formulimi deri në paketim.

11.

Rosario Dawson u bashkua me Abrima Erwiah për të nisur një markë të modës të frymëzuar nga Afrika, Studio 189. Ata punojnë ngushtë me artizanë të specializuar në teknikat tradicionale si indigo me bazë bimore dhe endja e kente.

12.

Rooney Mara është një nga tre partnerët pas HIRAETHnjë linjë e veshjeve të gatshme për femra që nuk ka lëkurë, lesh, lesh dhe mëndafsh.

13.

Në vitin 2020, Selena Gomez la shenjën e saj në botën e grimit me lançimin e labelit të saj vegan dhe pa egërsi. Bukuri e rrallë.

14.

Pharrell Williams bëri lëvizjen për të reduktuar mbetjet në oqeanet tona kur u bashkua si drejtor kreativ për Fije Bionikenjë kompani e fokusuar në prodhimin e tekstileve dhe polimereve duke përdorur plastikë bregdetare dhe detare.

15.

Në vitin 2009, supermodelja Miranda Kerr themeloi dhe lançoi Organike KORA në Australi. Linja e kujdesit të lëkurës është zgjeruar që atëherë globalisht dhe ofron gjithçka nga hidratuesit deri te serumet.

16.

Millie Bobby Brown mori përvojën e saj nga ulja në karrige grimi për të lançuar markën e saj të bukurisë. Firence nga Mills. Me një mision për të përdorur përbërës të pastër, mund të gjeni gjithçka, nga kujdesi i lëkurës deri te produktet e grimit.

17.

Dhe së fundi, Stella McCartney është më e njohur për qasjen e saj të qëndrueshme ndaj modës, duke mos përdorur kurrë lëkurë, pupla apo gëzof në asnjë prej modeleve të saj.

Kë tjetër do t’i shtonit kësaj liste? Ndani zgjedhjen tuaj të famshme në komente!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button